Obsługa księgowa

Pomimo faktu, że firma Rachunkovnia znajduje się na terenie miasta Poznań, jej usługi dostępne są także dla przedsiębiorców pochodzących z innych lokalizacji naszego kraju. Podjęcie współpracy z naszym biurem rachunkowym to gwarancja, że spotkają się Państwo z profesjonalną obsługą i rzetelnym podejściem do powierzonych zadań. W naszej codziennej pracy dużą wagę przykładamy do szczegółów, w związku z tym każdy dokument księgowy jest dogłębnie analizowany, tak aby uniknąć nieprawidłowości.

W Poznaniu znajdziesz wiele biur rachunkowych oraz księgowych działających na własny rachunek, jednak z uwagi na innowacyjne rozwiązania i wszechstronność świadczonych usług to nasza oferta stanowi najlepszy wybór.

Gwarantujemy Państwu kompleksową obsługę zarówno z dziedziny rachunkowości, jak i podatków. Odznaczamy się szeroką wiedzą w tym zakresie, doskonale wiemy jak rozpatrzyć każdy dokument księgowy z jakim się spotykamy. Rachunkovnia to wykwalifikowana kadra, której sukcesy nie ograniczają się tylko do miasta Poznań. Z powodzeniem współpracujemy z przedsiębiorcami z całej Polski. Podejmowane przez nas działania, zależą w głównej mierze od formy prawnej Państwa firmy oraz od charakteru jej funkcjonowania. Prowadzimy księgowość, z uwzględnieniem poniższych obszarów:

  • pełnych ksiąg rachunkowych,
  • podatkowej księgi przychodów i rozchodów,
  • ewidencji ryczałtowej.

Wyżej wspomniana dokumentacja księgowa jest sprawnie obsługiwana przez naszą firmę, wraz z zastosowaniem działań opisanych poniżej.

  1. Dokumenty: dbamy o to, aby dokumentacja księgowa trafiła do nas w jak najbezpieczniejszy sposób, dlatego zamówiony przez nas kurier sprawnie przekaże dokumenty z rąk klienta do naszej firmy. Po otrzymaniu dokumentów, sprawdzimy czy są one formalnie i rachunkowo poprawne. Prowadzimy także wprowadzanie danych do systemu księgowego, dokonujemy rzetelnego ewidencjonowania, jak i archiwizowania powierzonych nam dokumentów. Wszystkie nasze działania mieszczą się w ramach aktualnych przepisów prawnych. W ramach współpracy księgowej, tworzymy także dokumenty oraz zestawienia pomocnicze, mogą to być np. faktury wewnętrzne lub dowody wewnętrzne. Bezproblemowo uskuteczniamy ewidencję środków trwałych oraz sporządzamy szczegółowe plany amortyzacji. Obsługujemy także rejestry VAT.
  2. Wyliczenia: nasza księgowość dokona rzetelnej kalkulacji podatku VAT, VAT-UE oraz zaliczek na podatek PIT i CIT. Specjalizujemy się także w rozliczaniu kosztów w czasie oraz oferujemy pomoc w zakresie poprawnego wypełniania deklaracji GUS.
  3. Deklaracje: zajmujemy się sporządzeniem rozmaitych deklaracji podatkowych VAT, PIT/CIT oraz GUS. W ramach działań naszej księgowości przygotowujemy także dokumenty/deklaracje rejestracyjne oraz aktualizacyjne. Dopełniamy formalności związanych ze sprawozdaniami finansowymi oraz deklaracjami celnymi i podatkowymi.
  4. Urzędy: zajmujemy się nawiązywaniem kontaktów z urzędami ZUS i GUS. Pełnimy także funkcję reprezentacyjną podczas kontroli, pomagamy w wyjaśnianiu i załatwianiu rozmaitych spraw urzędowych.
  5. Doradztwo: Chętnie doradzamy w kwestiach podatkowych i pomagamy podjąć najkorzystniejszą decyzję w sprawach prawnych. Jeśli planujesz rejestrację spółki, nasza księgowość chętnie wyjaśni jakie działania należy podjąć, aby proces rejestracji był skuteczny.